clock

Dzisiaj jest 30.03.2017 rok ,        godzina: 16:25 dudes     Dziś imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda            Dołącz do społeczności e-Masaz.pl w G+

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Kinezyterapia ćwiczenia samoobsługi


Linki sponsorowane
Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażuPolecane produkty

Masaż

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Kinezyterapia ćwiczenia samoobsługi

Linki sponsorowane


Ćwiczenia te obejmują wszystkie czynności dnia codziennego: czytanie książek, oglądanie telewizji. Stopień opanowania przez chorego czynności z zakresu samoobsługi jest najlepszym miernikiem postępów terapii. Wykonywane testy czynnościowe: umiejętność wykonywania różnych chwytów z uwzględnieniem ich podziału z zakresu higieny osobistej związanych ze spożywaniem posiłków związanych z ubieraniem się i rozbieraniem specjalnych - związanych z nauką u dzieci i młodzieży szkolnej. Podczas badania należy na podstawie diagnozy ustalić czy zmiany patologiczne maja charakter trwały czy tez można liczyć na pełny powrót do sprawności. W pierwszym przypadku trzeba oprzeć się o różnego rodzaju ortezy, aparaty i ruchy "trickowe" co może pozwolić na choćby częściowe odzyskanie utraconych sprawności. Istotną pozycją postępowania jest adaptacja przedmiotów codziennego użytku do aktualnych, funkcjonalnych możliwości pacjenta. W drugim przypadku kiedy rozpoznanie pozwala prognozować pełny powrót możliwości funkcjonalnych procedura jest o wiele prostsza. Wystarczają na ogół osobiste rzeczy pacjenta które czasowo przy pomocy bardzo prostych środków można zmodyfikować w zależności od potrzeb.


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


Masaż tajski jest jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny Tajów.

Masaż tajski

Fizjoterapiaonline.pl serwis zajmujący się coraz bardziej popularnym tematem, jakim jest fizjoterapia.

Fizjoterapia


Gabinety masażu - baza gabinetów masażu
Rehabilitacja - serwis rehabilitacyjny
Forum fizjoterapia - fizjoterapia, fizjoterapeuci
Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Kopiowanie za zgodą redakcji.