clock

Dzisiaj jest 02.12.2023 rok ,        godzina: 20:37 dudes     Dziś imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny           Dołącz do Fizjo.e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Zabiegi fizykalne w chorobie Raynauda


Linki sponsorowane
Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuPolecane produkty

Masaż

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Zabiegi fizykalne w chorobie Raynauda

Linki sponsorowane


Zabiegi fizykalne w chorobie Raynauda Chorobę Raynauda charakteryzuje utrzymujący się 15-30 minut napadowy skurcz małych tętnic rąk lub stóp, wywołany przede wszystkim zimnem lub emocjami. Palce rąk stają się wtedy blade, a nawet białe, a po ogrzaniu sine i w końcu czerwone. Są zdrętwiałe, pozbawione czucia; może występować w nich kłucie. W początkowym okresie choroby naczynia krwionośne nie są zmienione, a ich skurcze maja charakter odruchowy. Jednak z biegiem lat następuje przerost warstwy mięśniowej ścian naczyń krwionośnych, co powoduje ich pogrubienie. Następuje przerost śródbłonka, stanowiącego wewnętrzną ścianę tętnicy. Zmiany te powodują dodatkowe zwężenie tętnic, co sprzyja powstawaniu drobnych zakrzepów. Może to czasem spowodować zgorzel palców. Wodolecznictwo kneippowskie, pozwalając na subtelne zwiększenie dawki bodźców mechanicznych i termicznych, odgrywa duża rolę w leczeniu chorób naczyń krwionośnych, ponieważ u nich podłoża leżą zmiany napięcia nerwów naczynioruchowych. Zabiegi wodolecznicze zmniejszają bowiem napięcie nerwów naczynioruchowych oraz działają regulująco na ośrodki układu autonomicznego. Przeciwwskazanie. Do nich stanowi właściwie ten okres zaawansowanej choroby Raynauda, w którym występują już zmiany organiczne w naczyniach i na ich podłożu-martwica tkanek. Do kąpieli dodaje się wyciągi z różnych ziół, np. rozmarynu, siana, igliwia. Stosuje się też kneippowski woreczek z sianem na okolicę lędźwiową kręgosłupa. Przy zwiększonej wrażliwości chorego na zimna należy bardzo ostrożnie je stosować w drugiej fazie zabiegów zmiennocieplnych lub zrezygnować z nich całkowicie. Oprócz małej hydroterapii kneippowskiej zalecane są również: �Ciepłe kąpiele całkowite, w tym również aromatyczne, Pływanie w ciepłej wodzie, Ostrożny masaż podwodny,Kąpiele kwasowęglowe. Elektroterapia Prądy wielkiej częstotliwości Prądy diadynamiczne Pulsujące pole magnetyczne małej częstotliwości Galwanizacja stabilna, Kąpiele elektryczno-wodne Balneoterapia Kąpiele kwasowęglowe. Częściowe kąpiele siarkowe i siarczkowo-siarkowodorowe. Kąpiele radonowe. Częściowe kąpiele borowinowe Zawijania borowinowe Leczenie w sanatoriach uzdrowiskowych w Ciechocinku, Długopolu, Konstancinie, Kołobrzegu, Krynicy, Kudowie, Lądku, Polanicy, Świeradowie, Świnoujściu. Lecznicze stosowanie ruchu Ruch jest niezbędny. Praktycznie leczenie ruchem obejmuje wszystkie dziedziny sportu: od gimnastyki, gier ruchowych, i ćwiczeń z piłką- do sportu wyczynowego. Należy jednak chronić ciało przed działaniem zimna! Odżywianie Należy odżywiać się normalnie, stosownie do wieku, płci, pracy i należnej masy ciała. Pożywienie powinno zawierać dużo owoców i warzyw. Ziołolecznictwo Zaleca się herbaty ziołowe uspokajające z kozła lekarskiego i chmielu, a także z dziurawca i rozmarynu. Zamiast herbat ziołowych można przyjmować tabletki Seda-Kneipp, zawierający wyciąg z chmielu i kozla lekarskiego, tabletki z wyciągiem z głogu, sok z rozmarynu Kneippa.

Źródło: www.rehabilitacja.pl


[dodaj komentarz na forum]


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


Masaż tajski jest jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny Tajów.

Masaż tajski

Fizjoterapiaonline.pl serwis zajmujący się coraz bardziej popularnym tematem, jakim jest fizjoterapia.

Fizjoterapia


Gabinety masażu - baza gabinetów masażu
Rehabilitacja - serwis rehabilitacyjny
Forum fizjoterapia - fizjoterapia, fizjoterapeuci


Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.