clock

Dzisiaj jest 02.12.2023 rok ,        godzina: 19:51 dudes     Dziś imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny           Dołącz do Fizjo.e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Urazy kolana


Linki sponsorowane
Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuPolecane produkty

Masaż

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Urazy kolana

Linki sponsorowane


Narty, rower, tenis, - to sporty bardzo podatne na kontuzje.

Narty, rower, tenis, - to sporty bardzo podatne na kontuzje oraz urazy kolana. Specyficzna i dość skomplikowana anatomia budowy stawu kolanowego może być utrudnieniem w rehabilitacji urazów stawu kolanowego.

Mięsień czworogłowy uda, więzadła krzyżowe, poboczne oraz więzadło rzepki to fizjologiczne stabilizatory kolana. Po ich naderwaniu, zarwaniu lub jakimkolwiek stłuczeniu lub urazie statyka naszego ciała diametralnie ulega destabilizacji, co w dalszej konsekwencji jest przyczyną dalszych urazów, bólu oraz złego samopoczucia.

Rehabilitacja takich urazów, to długotrwała, pracochłonna oraz żmudna praca zarówno fizjoterapeuty jak i osoby ćwiczącej. Ważne jest, aby cały tok leczniczy prowadziła doświadczona jedna osoba. To dzięki temu poznaje ona pacjenta od początku i może śledzić jego postępy w rehabilitacji. Rehabilitacja urazów kolana wymaga dobrania odpowiednich ćwiczeń, masażu oraz zabiegów fizykoterapeutycznych. Prawidłowe dobranie powyższych czynników rehabilitacji ułatwia oraz przyśpiesza tok leczniczy.

Każdy, kto miał do czynienia z takimi urazami dobrze wie, że im wcześniej podda się zabiegom rehabilitacyjnym a one będą prowadzone odpowiednio i profesjonalnie to szybki postęp w rehabilitacji może być celem do osiągnięcia.

Źródło: www.artykuly.com.pl[dodaj komentarz na forum]


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


Masaż tajski jest jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny Tajów.

Masaż tajski

Fizjoterapiaonline.pl serwis zajmujący się coraz bardziej popularnym tematem, jakim jest fizjoterapia.

Fizjoterapia


Gabinety masażu - baza gabinetów masażu
Rehabilitacja - serwis rehabilitacyjny
Forum fizjoterapia - fizjoterapia, fizjoterapeuci


Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.