clock

Dzisiaj jest 25.10.2021 rok ,        godzina: 4:12 dudes     Dziś imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora           Dołącz do Fizjo.e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Układ pokarmowy


Linki sponsorowane
Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Stoły do masażuPolecane produkty

Masaż

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Układ pokarmowy

Linki sponsorowane


Układ pokarmowy zapewnia trawienie mechaniczne i chemiczne pobranego pokarmu do składników prostych, przyswajalnych przez organizm. W układzie pokarmowym zachodzi również proces resorpcji mleczka pokarmowego (strawionego i upłynnionego pokarmu) do krwi. W obrębie układu pokarmowego można wyróżnić: 1. Przewód pokarmowy: jama ustna, gardło, przełyk, żołądek, jelito cienkie, jelito grube, odbyt; przez te organy stopniowo przechodzi pokarm w czasie trawienia. 2. Narządy-gruczoły trawienne: trzustka, wątroba z pęcherzykiem żółciowym; przez te organy pokarm nie przechodzi bezpośrednio; Zatem układ pokarmowy jest pojęciem szerszym niż przewód pokarmowy. Narządy-gruczoły trawienne wydzielają swoje soki do przewodu pokarmowego. Wytwarzają także substancje hormonalne (patrz gruczoły dokrewne), uwalniane do krwi i działające ogólnie.


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


Masaż tajski jest jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny Tajów.

Masaż tajski

Fizjoterapiaonline.pl serwis zajmujący się coraz bardziej popularnym tematem, jakim jest fizjoterapia.

Fizjoterapia


Gabinety masażu - baza gabinetów masażu
Rehabilitacja - serwis rehabilitacyjny
Forum fizjoterapia - fizjoterapia, fizjoterapeuci


Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.