clock

Dzisiaj jest 01.03.2024 rok ,        godzina: 3:32 dudes     Dziś imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy           Dołącz do Fizjo.e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Siedzenie prosto jest złe dla pleców?!


Linki sponsorowane
Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuPolecane produkty

Masaż

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Siedzenie prosto jest złe dla pleców?!

Linki sponsorowane


Badania przeprowadzone na Woodend Hospital w Abeerden dowodzą, że siedzenie prosto nie jest najlepsze dla pracowników biurowych. Szkoccy i kanadyjscy naukowcy wykorzystali nową formę rezonansu magnetycznego, aby wykazać miejsca nadmierne obciążone na kręgosłupie. Badania MRI zostały przeprowadzone w pozycji siedzącej na dwudziestu dwóch ochotnikach. Ochotnicy przyjmowali podczas badania trzy różne pozycje gdzie kręgosłup był ustawiony pod kątem mniejszym niż 90 stopni, 90 stopni i 135 stopni. Zwracano szczególną uwagę na przesunięcia krążka międzykręgowego.

Z badań jednoznacznie wynika, że najmniejsze przesunięcia oraz odkształcenia krążka był widoczne gdy kręgosłup był ustawiony pod kątem 135 stopni względem ud. Mięśnie, więzadła oraz ścięgna stabilizujące kręgosłup był również mniej napięte, czyli kręgosłup był bardziej "zrelaksowany".
Rishi Loatey z British Chiropratic Association powiedział: "Jedna na trzy osoby prowadząca siedzący tryb życia cierpi na bóle lędźwiowego odcinka kręgosłupa, a przyczynia się do tego zapewne fakt, że nasze ciała nie są przystosowane do siedzącego trybu życia".
Siedzenie w takiej pozycji nie jest jednak łatwe, gdyż jest wtedy tendencja do zsuwania się z krzesła ,dlatego naukowcy zalecają siedzenie w pozycji gdzie kąt między udami a kręgosłupem wynosi ok 120 stopni.
Badania, badaniami ale sądzę, że do wielu pracodawców nie trafią wyżej przytoczone argumenty. Czy wyobrażacie sobie Państwo Panią kasjerkę w banku, doradcę finansowego lub recepcjonistkę w dużej firmie siedzącą/siedzącego w takiej pozycji? Myślę, że pewne stereotypy są nie do przeskoczenia. A szkoda!

Źródło www.fizjosite.blogspot.com[dodaj komentarz na forum]


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


Masaż tajski jest jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny Tajów.

Masaż tajski

Fizjoterapiaonline.pl serwis zajmujący się coraz bardziej popularnym tematem, jakim jest fizjoterapia.

Fizjoterapia


Gabinety masażu - baza gabinetów masażu
Rehabilitacja - serwis rehabilitacyjny
Forum fizjoterapia - fizjoterapia, fizjoterapeuci


Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.