clock

Dzisiaj jest 21.05.2024 rok ,        godzina: 19:16 dudes     Dziś imieniny: Jana, Moniki, Wiktora           Dołącz do Fizjo.e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Lampa BIOPTRON w zmęczeniu wiosennym


Linki sponsorowane
Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuPolecane produkty

Masaż

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Lampa BIOPTRON w zmęczeniu wiosennym

Linki sponsorowane


Na Ziemi całe życie biologiczne uzależnione jest od obecności światła słonecznego i bez niego wszystkie organizmy bardzo źle funkcjonują i mogą szybko zginąć. Braki światła w okresie późnej jesieni, zimy i wczesnej wiosny spowodowane mniejszym nasłonecznieniem, większym zachmurzeniem, krótszym dniem (od października do marca). Chowamy się pod ciężkimi ubraniami, czapkami, parasolami i dodatkowo ograniczamy sobie dostęp do światła słonecznego.

Brak światła powoduje zaburzenia wydzielania neuromediatorów m. in. serotoniny, dopaminy, endorfin i enkefalin. W konsekwencji następuje pojawianie się stanów depresyjnych, "zmęczenia wiosennego", "zespołu wypalenia", tzw. sezonowe zaburzenia afektywne. Osoby z takimi dolegliwościami często muszą korzystać z pomocy psychiatrów i stosować leki antydepresyjne.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości światła. Można w zimie pojechać do krajów strefy podzwrotnikowej, ale po powrocie nadal będziemy odczuwali deficyt światła słonecznego. Ponieważ nie możemy dostarczyć światła słonecznego w wystarczającej ilości, musimy dostarczyć go z innego źródła stosując lampy fototerapeutyczne, które są stosowane z powodzeniem od kilkudziesięciu lat.

Najlepszym sposobem jest regularne naświetlanie światłem spolaryzowanym polichromatycznym emitowanym przez Lampę BIOPTRON ("słońce w pigułce"), co zapewnia stały odpowiedni poziom energii. W naświetlaniu najlepiej zastosować lampę BIOPTRON PRO1 z zestawem koloroterapii lub lampę BIOPTRON 2. Naświetlanie należy planować indywidualnie zależnie od stanu wyjściowego. Początkowo stosuje się naświetlanie 25 - 30 minut (lub więcej) 2-4x dziennie, a z biegiem czasu dopasowuje się odpowiedni czas naświetlania potrzebny do utrzymania dobrego zdrowia i odpowiednie kolory, potrzebne w danym momencie. Zwykle czas naświetlania jest z biegiem czasu mniejszy.

Do naświetlania można wykorzystać podstawowy rodzaj światła (żółtozielony) oraz zestaw siedmiu filtrów kolorowych (żółty, pomarańczowy, czerwony zielony, niebieski, indygo i fioletowy) czyli koloroterapii i wykorzystać je w bezpośrednim naświetlaniu (gł. kolory ciepłe), jak i stosując specjalne programy koloroterapii. Zastosowanie filtrów kolorowych znacznie zwiększa skuteczność naświetlania i przyspiesza powrót organizmu do równowagi.

Naświetlanie lampą BIOPTRON jest najlepszą i najskuteczniejszą metodą zapobiegania i likwidowania sezonowych zaburzeń afektywnych.

Źródło: www.artykuly.com.pl[dodaj komentarz na forum]


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


Masaż tajski jest jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny Tajów.

Masaż tajski

Fizjoterapiaonline.pl serwis zajmujący się coraz bardziej popularnym tematem, jakim jest fizjoterapia.

Fizjoterapia


Gabinety masażu - baza gabinetów masażu
Rehabilitacja - serwis rehabilitacyjny
Forum fizjoterapia - fizjoterapia, fizjoterapeuci


Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.