clock

Dzisiaj jest 12.07.2024 rok ,        godzina: 21:02 dudes     Dziś imieniny: Brunona, Jana, Wery           Dołącz do Fizjo.e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Kształt i budowa mięśni


Linki sponsorowane
Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuPolecane produkty

Masaż

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Kształt i budowa mięśni

Linki sponsorowane


Mięśnie maja różne kształty i wielkości. Wśród mięsni szkieletowych wyróżniamy mięśnie długie, czyli wrzecionowate, krótkie, płaskie albo szerokie oraz zwieracze. Mięśnie zwieracze przebiegają okrężnie i wytwarzają pierścienie dokoła otworów ciała ludzkiego.
Mięsień składa się z brzuśca, który stanowi jego część środkową oraz z końców zaopatrzonych w ścięgna (w mięśniach długich i krótkich) lub w rozcięgna (w mięśniach płaskich). Miejsce przyczepu ścięgna nazywamy początkiem lub przyczepem mięśnia, lub tez przyczepem początkowym i przyczepem końcowym. Za przyczep początkowy przyjęto przyczep mięśnia bliższy głowy lub płaszczyzny pośrodkowej ciała. Części mięśnia bliższe przyczepowi początkowemu nazywamy głową mięśnia, części bliższe przyczepowi końcowemu - ogonem mięśnia. Rozróżniamy mięśnie jedno- i dwugłowowe oraz wielogłowowe. Mięsień podzielony przez tak zwane ścięgno pośrednie lub miedzyściegno nazywamy mięśniem dwubrzuścowym. Budowa histologiczna włókna mięśni szkieletowych. Włókno mięśni szkieletowych stanowi długa, wałeczkowata. zespólnia komórkowa zawierająca liczne jądra. Średnica włókna wynosi od 10 do 150 a długość od 1000 do 20 000 mikronów. W niektórych mięśniach kończyn długość włókien dochodzi do 35 cm, np. w mięśniu krawieckim.


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


Masaż tajski jest jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny Tajów.

Masaż tajski

Fizjoterapiaonline.pl serwis zajmujący się coraz bardziej popularnym tematem, jakim jest fizjoterapia.

Fizjoterapia


Gabinety masażu - baza gabinetów masażu
Rehabilitacja - serwis rehabilitacyjny
Forum fizjoterapia - fizjoterapia, fizjoterapeuci


Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.