clock

Dzisiaj jest 22.06.2024 rok ,        godzina: 5:48 dudes     Dziś imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza           Dołącz do Fizjo.e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Kinezyterapia ćwiczenia samoobsługi


Linki sponsorowane
Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuPolecane produkty

Masaż

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Kinezyterapia ćwiczenia samoobsługi

Linki sponsorowane


Ćwiczenia te obejmują wszystkie czynności dnia codziennego: czytanie książek, oglądanie telewizji. Stopień opanowania przez chorego czynności z zakresu samoobsługi jest najlepszym miernikiem postępów terapii. Wykonywane testy czynnościowe: umiejętność wykonywania różnych chwytów z uwzględnieniem ich podziału z zakresu higieny osobistej związanych ze spożywaniem posiłków związanych z ubieraniem się i rozbieraniem specjalnych - związanych z nauką u dzieci i młodzieży szkolnej. Podczas badania należy na podstawie diagnozy ustalić czy zmiany patologiczne maja charakter trwały czy tez można liczyć na pełny powrót do sprawności. W pierwszym przypadku trzeba oprzeć się o różnego rodzaju ortezy, aparaty i ruchy "trickowe" co może pozwolić na choćby częściowe odzyskanie utraconych sprawności. Istotną pozycją postępowania jest adaptacja przedmiotów codziennego użytku do aktualnych, funkcjonalnych możliwości pacjenta. W drugim przypadku kiedy rozpoznanie pozwala prognozować pełny powrót możliwości funkcjonalnych procedura jest o wiele prostsza. Wystarczają na ogół osobiste rzeczy pacjenta które czasowo przy pomocy bardzo prostych środków można zmodyfikować w zależności od potrzeb.


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


Masaż tajski jest jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny Tajów.

Masaż tajski

Fizjoterapiaonline.pl serwis zajmujący się coraz bardziej popularnym tematem, jakim jest fizjoterapia.

Fizjoterapia


Gabinety masażu - baza gabinetów masażu
Rehabilitacja - serwis rehabilitacyjny
Forum fizjoterapia - fizjoterapia, fizjoterapeuci


Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.