clock

Dzisiaj jest 01.12.2023 rok ,        godzina: 11:19 dudes     Dziś imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza           Dołącz do Fizjo.e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Kinezyterapia ćwiczenia czynne z oporem


Linki sponsorowane
Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuPolecane produkty

Masaż

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Kinezyterapia ćwiczenia czynne z oporem

Linki sponsorowane


Ćwiczenia czynne oporowe - od tej grupy ćwiczeń w znacznej mierze należy efekt końcowy leczniczy wyrażony powrotem funkcji. Siła mięśni zbliża się do granicy normy albo ją osiąga. Są to ćwiczenia o charakterze miejscowym. Ćwiczenia czynne oporowe to nic innego jak tylko ćwiczenia czynne wolne z dodatkowym, odpowiednio dawkowanym oporem zewnętrznym. Cele: uzyskanie przyrostu siły mięśniowej, poprawa wytrzymałości mięśni doprowadzenie do normy wskaźników siły mięśniowej albo zmniejszenie do minimum osłabienia mięśni w niewydolnych zespołach dynamicznych. zmniejszenie do minimum zaników mięśniowych, szczególnie powstałych w wyniku unieruchomienia uzyskanie kompensacyjnych przerostów siły w nie objętych procesem chorobowym grupach mięśni, opóźnienie występowania zaników mięśniowych uzyskiwanie przerzutów napięć kontralateralnych do części ciała znajdujących się czasowo w unieruchomieniu uzyskanie poprawy koordynacji nerwowo-mięśniowej zwiększanie sygnalizacji aferentnej w celu rozszerzenia pól pobudzenia w korze mózgu Wskazania: osłabienie siły mięśniowej stany unieruchomienia (np.: opatrunek gipsowy)

Sposoby wykonywania ćwiczeń :
• w systemie ciężarkowo-bloczkowym
• ręka terapeuty
• sprężyny, taśmy, hantle
• fotel do ćwiczeń z oporem
• środowisko wodne
• aparat do ćwiczeń izokinetycznych
• masa własnego ciała   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


Masaż tajski jest jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny Tajów.

Masaż tajski

Fizjoterapiaonline.pl serwis zajmujący się coraz bardziej popularnym tematem, jakim jest fizjoterapia.

Fizjoterapia


Gabinety masażu - baza gabinetów masażu
Rehabilitacja - serwis rehabilitacyjny
Forum fizjoterapia - fizjoterapia, fizjoterapeuci


Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.