clock

Dzisiaj jest 01.03.2024 rok ,        godzina: 2:46 dudes     Dziś imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy           Dołącz do Fizjo.e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Kinezyterapia ćwiczenia bierne


Linki sponsorowane
Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuPolecane produkty

Masaż

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Kinezyterapia ćwiczenia bierne

Linki sponsorowane


To ćwiczenia wykonywane przez kinezyterapeutę bez współudziału pacjenta. Zasadniczym celem tych ćwiczeń jest zmiana ruchu biernego na czynny. Fizjologicznie - znaczenie ćwiczeń biernych - polega na wspomaganiu działania mechanizmu tzw. "pompy mięśniowej". Ćwiczenia bierne zapobiegają zesztywnieniom stawowym, obrzękom zastoinowym, pośrednio odleżynom i wielu innym niekorzystnym zagrożeniom wynikającym z procesu chorobowego. Podstawowym zadaniem ćwiczeń biernych ze względu na użyteczność w kinezyterapii jest oddziaływanie na ośrodkowy układ nerwowy przez torowania głównie czucia proprioceptywnego zwanego czuciem głębokim. Uzyskuje się je albo przez docisk na powierzchnie stawowe w trakcie wykonywania ćwiczeń, albo przez pełne rozciągnięcie mięśnia w obrębie stawu, w okolicy którego znajdują się jego przyczepy. Niewątpliwie ćwiczenia bierne korzystnie wpływają na sferę czucia powierzchownego, które uaktywnia się na drodze drażnienia eksteroreceptorze skóry pacjenta poprzez jej kontakt z ręką terapeuty prowadzącej ruch bierny.

Wskazania: porażenia i niedowłady mięśni zarówno wiotkie jak i spastyczne początkowy okres uruchomiania stawu po zabiegu operacyjnym stan po długotrwałym unieruchomieniu kończyny zła trofika tkanek miękkich (pacjenci nieprzytomni)

Przeciwwskazania: przypadki pourazowe po złamaniach z niepełnym zrostem (zrost po 3-4 miesiącach) stany zapalne stawów i tkanek okołostawowych stany bezpośrednio po zwichnięciach i innych urazach stawowych stany zapalne żył rany skóry, mięśni i tkanek miękkich stany po zabiegach operacyjnych przed wyjęciem szwów (konsultacja z lekarzem) występowanie bólu przy ćwiczeniach (silne nie ustępujące dolegliwości) temperatura powyżej 38° ciśnienie rozkurczowe powyżej 100 skurczowe powyżej 160 (spoczynkowe) ogólny ciężki stan pacjenta stan po tomografii komputerowej z kontrastem stan po nakłuciu dolędźwiowym (np. pobieranie płynu mózgowo-rdzeniowego)

Obecnie ręce terapeuty zastępowane sa maszynami dawkującymi ruch bierny tzn aparat CPM ( Continuous Passive Motion – ciągły bierny ruch )[dodaj komentarz na forum]


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


Masaż tajski jest jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny Tajów.

Masaż tajski

Fizjoterapiaonline.pl serwis zajmujący się coraz bardziej popularnym tematem, jakim jest fizjoterapia.

Fizjoterapia


Gabinety masażu - baza gabinetów masażu
Rehabilitacja - serwis rehabilitacyjny
Forum fizjoterapia - fizjoterapia, fizjoterapeuci


Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.