clock

Dzisiaj jest 02.12.2023 rok ,        godzina: 19:31 dudes     Dziś imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny           Dołącz do Fizjo.e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Gimnastyka Korekcyjna


Linki sponsorowane
Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuPolecane produkty

Masaż

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Gimnastyka Korekcyjna

Linki sponsorowane


Jak wpływa ruch na organizm, dlaczego ćwiczenia korekcyjne.

Dzieci w wieku 10-16 lat, kiedy ich kościec ulega najintensywniejszemu wzrostowi, a mięśnie potrzebują do kilkudziesięciu procent więcej wartości odżywczych i energetycznych powinny mieć dobrane i indywidualnie zintensyfikowane ćwiczenia.

U wielu z nich występuje boczne skrzywienie kręgosłupa zwane skoliozą. Przyczynami tej wady mogą być między innymi: noszenie plecaka na jednym ramieniu, nieprawidłowe siedzenie, skrócenie którejś z kończyn czy nadmierne przeciążanie jednej strony ciała. Przyczyny te stanowią jednak niewielki odsetek, gdyż w większości tych wad przyczyny powstania są nieznane.

Jednakże we wszystkich postaciach bardzo ważna jest odpowiednio dobrana gimnastyka korekcyjna. W pierwszym przypadku – łącznie z poprawieniem popełnianych błędów przyjmowanie nieprawidłowej postawy ciała – ma na celu zlikwidowanie wady. Jeśli chodzi o skoliozy idiopatyczne czyli nieznanego pochodzenia, głównym celem gimnastyki będzie zapobieganie dalszemu pogłębianiu się tej wady.

Ćwiczenia w wadach postawy mają tu na celu zwiększenie siły mięśni nóg i rąk, rozciągnięcie mięśni kręgosłupa, korekcję wady, a także wzmocnienie gorsetu mięśniowego, do którego zalicza się mięśnie grzbietu, brzucha i pośladków. Ważnym elementem są także ćwiczenia antygrawitacyjne czyli wzmacniające drobne mięśnie przykręgosłupowe oraz ćwiczenia poprawiające postawę ciała.

Niezbędnym elementem kompleksowej rehabilitacji jest zwracanie uwagi naszym dzieciom na prawidłowe siedzenie przy biurku, chodzenie z wyprostowanymi plecami oraz prawidłowe noszenie plecaka.

Ważne jest aby ćwiczenia korekcyjne prowadzone były przez wykwalifikowane do tego osoby, które zapewnią Twojemu dziecku odpowiedni dla niego zestaw takich ćwiczeń.

Ćwiczenia takie najlepiej poprowadzi specjalistyczny gabinet rehabilitacyjny, w którym to znajduje się odpowiedni sprzęt i przybory gimnastyczne, co na pewno uatrakcyjni zajęcia Twojemu dziecku.

Źródło: www.artykuly.com.pl[dodaj komentarz na forum]


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


Masaż tajski jest jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny Tajów.

Masaż tajski

Fizjoterapiaonline.pl serwis zajmujący się coraz bardziej popularnym tematem, jakim jest fizjoterapia.

Fizjoterapia


Gabinety masażu - baza gabinetów masażu
Rehabilitacja - serwis rehabilitacyjny
Forum fizjoterapia - fizjoterapia, fizjoterapeuci


Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.